Ведмедику – 30

У 1979 році 4 грудня ласкаво відкрив свої двері для найкращої частини людства дитячий садок –ясла №69 тресту Донмашбуд у місті Краматорськ. Назвали цей садочок на честь талісману Олімпіади 80 – «Ведмедик».

В дванадцяти групах оселились діти будівників нашого міста. За тридцять років дитячий садочок випустив більше двох тисяч діточок, серед яких депутати Верховної ради, прокурори, вчителі, лікарі, програмісти, поліграфісти і просто гарні матусі і тата, які привели своїх нащадків знову до нашого дитячого садочку.
Багато змін відбулося у житті закладу. В 1990 році заклад передали на баланс міського відділу освіти, зменшилась кількість груп, завдяки чому з’явилися спортивний зал, фітобар, фізіотерапевтичний кабінет. Головною метою роботи садочку всі ці роки було надання освітніх послуг населенню.
За останні десять років садок набув статусу національного: пріоритетними напрямками якого було залучення і навчання дітей державній українській мові. Для цього майже кожного року збільшувалась кількість груп з українською мовою навчання. Сьогодні їх 8 з 10, серед яких державною мовою спілкуються навіть 2-х річні мешканці осередка дитинства.
Головним завданням дошкільного закладу завжди було зміцнення і охорона здоров’я, життя дітей. Важка ситуація з розповсюдженням туберкульозу в нашій країні, змусила відкрити в садочку 10 років тому 2 санаторні групи для тубвіражних дітей. Мешканців цих груп оздоровлюють завдяки вдалому поєднанню і використанню різноманітних здоров’язберігаючих технологій, які ввійшли в модель реалізації оздоровлення та фізичного розвитку дітей дошкільного віку. Це загальновідомі заходи оздоровчого характеру та заходи компенсаторного компоненту: різновид гімнастик – дихальної, імунної, психічної, використання елементів ХАТХА-йоги, НІШЕ, різні терапії від аромо-, фіто- до кольорової, казко-, музо- терапії.
Але не тільки санаторні групи опікуються питаннями зміцнення здоров’я і фізичного розвитку вихованців. Система діє у всьому закладі. Масажі і загартовуючи заходи, засоби фізичного розвитку, оздоровчі технології доступні всім дітям від 2-х до 7 років. Для цього до послуг малюків – спортивний зал, фізіотерапевтичний кабінет, фітобар. Залучення дітей до здорового способу життя стало першочерговим питанням не тільки для педагогів закладу, а і для батьківської громадськості. Родини вихованців приймають активну участь у спортивних святах «Тато, мама, я – здорова сім’я», свято ранкової гімнастики, вболівають за учасників міських змагань «Перші кроки» – команду садочку «Крепыш»…
Всебічний розвиток особистості дитини – це питання завжди було головним для педагогічного колективу закладу, тому пошуку дієвих форм роботи з дітьми відводилось пильне місце у діяльності закладу. Так в 1994 році один з перших у місті садочок розпочав діяльність театральної студії «Веселі дзвоники» в якій працювали як вихованці так і вихователі. Вистави за мотивами народних казок, творів сучасних письменників, музичні опери завжди в репертуарі цієї студії.
Діяльність студії весь час удосконалювалась, на її базі почали працювати Майстерні актора, школи гримера, костюмера, оператора. Діти залучалися до театрального мистецтва через знайомство з історією, професіями, видами театру, через основи сучасної майстерності за системою К. Станіславського. Традицією закладу стало проведення кожного року до Всесвітнього Дня театру Фестивалю казок, в якому приймають участь навіть трирічні артисти, художники – автори афіш і квітків для глядачів. Підсумком цієї діяльності стало узагальнення досвіду роботи педагогічного колективу «Театр починається з дитинства» з питань організіції діяльності театральної студії, гуртків зі знайомства дітей з театральним мистецтвом, який досить актуальний для педагогів Донецької області.
Ця робота стала поштовхом для відкриття в дошкільному закладі груп за художньо-естетичним пріоритетним напрямком. З часом цих груп стало 6. Діти закладу розвивають свої здібності в групах з математичним, вивчення англійської мови, валеологічним і комп’ютерними напрямками. Ці напрямки змінюються у залежності від розвитку дітей закладу.
Важливим напрямком діяльності закладу є реалізація програми «Обдаровані діти». У садку діє система роботи з дітьми з певними здібностями і нахилами. Ці діти були неодноразовими переможцями та призерами міського інтелектуального конкурсу «Розумники та розумниці» в математичній, гуманітарній, валеологічній номінаціях, приймали участь і у обласних конкурсах цього напрямку. А діти з музичними здібностями приймають участь у міському фестивалі дитячої творчості «Мені зіронька впала на долоньку».
Така цікава і дієва робота змогла відбутися завдяки колективу – однодумців, педагогів талановитих і творчих, турботливим помічникам вихователів, майстерним кухарям і всім працівникам які допомагають створювати умови для виховання і розвитку діточок.
З Днем народження «Ведмедик» – успіхів, знахідок, талановитих колег, гомінкого сміху дітей і вдячних батьків тобі!

Залишити відповідь